Ferrari Approved w salonie Ferrari Katowice

16/10/2020

Ferrari Approved w salonie Ferrari Katowice

Ferrari Approved to program, który został stworzony dla zagwarantowania autentyczności i bezpieczeństwa zakupu używanego Ferrari. Każdy samochód przystępujący do programu jest poddawany bardzo skrupulatnemu przeglądowi, dzięki czemu przyszły właściciel ma pewność, że pojazd był zarejestrowany w przeciągu minionych 14 lat oraz był serwisowany w autoryzowanych punktach serwisowych. 

Program Ferrari Approved obejmuje:

  • listę 190 punktów, według których wnikliwie sprawdzane są dane części i elementy samochodu – inspekcja techniczna składająca się ze 190 kroków to bardzo złożony proces uwzględniający weryfikację mechaniczną pojazdu, sprawdzenie wszystkich systemów elektronicznych, oględziny elementów karoserii i wnętrza. Na koniec wykwalifikowany mechanik przeprowadza jazdę testową w celu ostatecznej kontroli stanu technicznego.
  • weryfikację historii serwisowej – każde Ferrari to osobna historia samochodu jak i jego właściciela. Dzięki skrupulatnie prowadzonej historii serwisowej, każdy autoryzowany warsztat jest w stanie odtworzyć w jaki sposób użytkowany był dany samochód. Podczas weryfikacji do programu Ferrari Approved wykwalifikowani mechanicy krok po kroku sprawdzają i weryfikują podstawowe elementy pojazdu.
  • naprawę/renowację uszkodzonych elementów – każdy wadliwy element jest naprawiany bądź wymieniany na oryginalną część, z zachowaniem wytycznych fabryki z Maranello. Proces certyfikacji kończy się wraz z wręczeniem przyszłemu właścicielowi certyfikatu Ferrari Approved. Do certyfikatu dołączana jest specyfikacja 190 punktów, które zostały poddane kontroli, wymienione bądź naprawione.

Warunkiem koniecznym przystąpienia do certyfikacji Ferrari Approved jest wydłużona gwarancja samochodu.

Więcej szczegółów oraz lista samochód objęta programem Ferrari Approved dostępna na www.preowned.ferrari.com