Dlaczego warto inwestować w klasyczne samochody?

25/06/2021

Dlaczego warto inwestować w klasyczne samochody?

O tym jak znaczącym rynkiem jest rynek klasycznych samochodów w skali świata niech świadczy fakt, że w fabryce Ferrari znajduje się odrębny departament Officine Classiche. zajmujący się tylko klasycznymi czyli ponad 20-letnimi Ferrari. Głównym celem działalności Officine Classiche jest badanie i potwierdzanie autentyczności aut na podstawie części, numerów seryjnych czy nawet zdjęć.

Oprócz departamentu przy fabryce dealerzy Ferrari należący do oficjalnej sieci mogą ubiegać się o autoryzację na prowadzenie Officine Classiche w ramach ASO, dzięki czemu mogą certyfikować samochody dla swoich klientów. Salon Ferrari Katowice otrzymał certyfikację Ferrari Classiche w 2019 roku i od tego czasu jego działalność w tym zakresie stale rośnie.
Rynek samochodów klasycznych w Polsce nabiera tempa

Z jednej strony zainteresowanie klasycznymi samochodami różnych marek w naszym kraju zawsze było, z drugiej jednak notujemy wzrost zainteresowania inwestycjami w klasyczne samochody dużego kalibru, jakim jest Ferrari. Obecnie rynek klasyków w Polsce nabiera tempa. Jednym z głównych motorów napędowych jest wzrost świadomości, częściowo związany z ochroną kapitału przed wysoką inflacją w warunkach niskich stóp procentowych, jednak przede wszystkim wreszcie istnieje odpowiedni know-how i kompleksowa obsługa sprzedażowo-serwisowa, która może zająć się nie tylko obsługą takich samochodów, ale również ich znalezieniem i zakupieniem, czyli usługami zarządzania kolekcją. Poza inwestycyjnym aspektem, który skłania coraz to nowych klientów do powiększenia swojej kolekcji o klasyka, ważna jest również edukacja, że 30 czy 40-letnim Ferrari można spokojnie wziąć udział w rajdzie czy pojechać na krótki wypad poza miasto.

Najlepszym przykładem katowicka F40, która w zeszłym roku obchodziła swoje 30 urodziny, a przy okazji wzięła udział w legendarnym już rajdzie Ferrari Tribute to Mille Miglia, czy dorocznej flagowej kawalkadzie Ferrari przez Polskę – Corsa Baltica, po których na liczniku przybyło prawie 4000 przejechanych kilometrów, a samochód jest dalej w doskonałej kondycji i daje ogromną przyjemność z jazdy.


Osoby zainteresowane wzbogaceniem swojej kolekcji o klasyka, zachęcamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży, który z przyjemnością wspomoże w procesie poszukiwania klasycznego Ferrari.