Corsa Baltica 2019

02/11/2021

Corsa Baltica 2019

Ferrari Corsa Baltica to wyjątkowa kawalkada Ferrari przez Polskę. Impreza, która zrzesza w swoich szeregach właścicieli i miłośników samochodów Ferrari. Organizowana jest już po raz siódmy i zgodnie z tradycją odbyła się w ostatni weekend lipca (25.07-28.07).

Trasa tej wyjątkowej kawalkady prowadziła przez całą Polskę: od Katowic do Sopotu przez Warmię i Mazury oraz Warszawę – gdzie odbył się krótki pitstop w nowym showroomie Ferrari Warszawa. VII edycja Ferrari Corsa Baltica była wyjątkowa nie tylko dlatego, że sygnowana jest szczęśliwą liczbą siedem, ale przede wszystkim dlatego, że ponownie wraca nad polskie morze. Poprzednia VI edycja prowadziła do Czech, a wielki finał rozegrał się w Brnie.

Jedną z atrakcji przewidzianych podczas Corsa Baltica był rajd na regularność. Nietypowy, bo kluczem do zwycięstwa było utrzymanie jak najbardziej regularnego tempa jazdy. Zwycięzcy tych motoryzacyjnych zmagań zostali ogłoszeni i nagrodzeni podczas uroczystej kolacji na zakończenie wydarzenia, która odbyła się w hotelu Sheraton w Sopocie.

Partnerem głównym VII edycji Ferrari Corsa Baltica został Shell Polska, który zadbał o pełne baki w naszych samochodach.