Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności
Ferrari

Ferrari Katowice

Jubileuszowa Corsa Baltica 2022

Ferrari Corsa Baltica to impreza motoryzacyjna, która zrzesza właścicieli samochodów marki Ferrari w Polsce, organizowana tradycyjnie w okresie wakacyjnym. Tegoroczna kawalkada odbędzie się w dniach 21-24 lipca i przejdzie do historii jako 10 jubileuszowa edycja.

 

Dokładnie 10 lat temu 16 samochodów Ferrari wystartowało w pierwszej kawalkadzie do Sopotu rozpoczynając niezwykłą przygodę. Przypomnijmy, trasa pierwszego rajdu prowadziła przez Łódź, gdzie na czas przejazdu wstrzymano ruch na ulicy Piotrkowskiej, następnie kolorowa kolumna Ferrari udała się na północ, żeby wziąć udział w prestiżowych regatach Sopot Match Race.

 

Żeby tradycji stało się zadość trasa tegorocznej kawalkady również będzie prowadzić przez okolice Łodzi z grande finale w Sopocie, a po drodze rozegrany zostanie rajd. Nietypowy, gdyż kluczem do zwycięstwa będzie utrzymanie jak najbardziej regularnego tempa jazdy. Rywalizacja w tej dyscyplinie polega na pokonaniu trasy rajdu przez dwuosobową załogę (kierowca oraz pilot), na podstawie otrzymanego opisu trasy (książki drogowej), w ściśle określonym czasie. Meta rajdu na regularność znajduje się tuż przy wjeździe do Sopotu. Zwycięzcy naszej zabawy zostaną ogłoszeni i nagrodzeni podczas sobotniej Gala Dinner w hotelu Sheraton w Sopocie. W trakcie gali zaprezentowany zostanie również najnowszy model marki Ferrari - jaki, dowiecie się już wkrótce.

 

Planując Corsa Baltica zależy nam przede wszystkim na pokazaniu miejsc niesztampowych, butikowych, które koncentrują się na dostarczaniu najwyższej jakości usług i wyjątkowym charakterze. Tegoroczna kawalkada przebiegać będzie przez miejsca, które mają w sobie coś magicznego, otaczają atmosferą relaksu i wypoczynku, bo właśnie o to chodzi w naszej kawalkadzie. Od 10 lat udowadniamy również, że naszymi samochodami można jeżdzić po polskich drogach, a co najważniejsze, że można przejechać Polskę z południa na północ i czerpać z tego ogromną frajdę.

 

W jubileuszowej kawalkadzie pojedzie aż 30 samochodów marki Ferrari, między innymi Ferrari Roma, 812 GTS, SF90 Stradale i Spider, wszystkie pod przewodnictwem 296GTB, które zostanie tegorocznym leadcarem wyznaczającym jej tempo i kierunek. Opróćz całkiem nowych uczestników, w wydarzeniu wezmą udział nasi stali goście, którzy już od 10 lat towarzyszą nam w tworzeniu i kolekcjonowaniu niesamowitych wspomnień. W tegorocznej wyprawie po raz pierwszy będziemy gościli przedstawiciela prosto z Maranello – Centrali Ferrari.

 

Partnerem głównym 10 edycji Ferrari Corsa Baltica jest Shell Polska, który po raz kolejny zadba o pełne baki naszych samochów, dlatego na trasie przejazdu zostały specjalnie wyznaczone stacje, na których będziemy tankować paliwo Shell V-Power, drugim Partnerem jest Santander Private Banking. Zwycięzcy rajdu na regularność zostaną uhonorowani i nagrodzeni dzięki naszym fundatorom nagród: Dobre Jachty-  wyłączny dystrybutor luksusowych jachtów motorowych włoskiej marki Azimut Yachts, Pirelli Polska, PLON Warsaw Napoli, oraz LEGO Polska, które zaprezentuje najnowszy model z linii LEGO Technic – Ferrari Daytona SP3.

Inne aktualności
PREMIERA FERRARI ROMA SPIDER Ferrari wraca w wielkim stylu na Le Mans po 50 latach
Pokaż wszystkie aktualności